+372 56698602 tugi@kadrikurm.ee
postitants

postitants

Kas postitants on selline tants, mille ajal sa hoiad käega postist kinni? Vale vastus! Võiks öelda, et see on hoopis vertikaalne akrobaatika. Teiste sõnadega „segu seitse“ akrobaatikast, tantsust ja jõutrennist. On võimalik ka eraldi spetsiifilisemalt postitantsu trenne teha (trikid, plastika, floor-work jne) aga minu trenn on põhiliselt trikid. Trenni käigus saab koormust kogu keha kuigi suurima töö teevad minu meelest ära käe-, selja- ja küljelihased. Ühesõnaga kui ma ütlen, et ma käin „postitantsu“ trennis, siis ma tegelikult ei tantsi ümber posti vaid teen postil akrobaatilisi trikke.  

Esmakordne trenni mineja võib mõelda, et ei tea kui palju riideid peab selga panema, et terveks ajaks ikka jaguks, mida ära võtta :) Olgu lohutuseks (mitte hirmutamiseks) öeldud, et mida vähem riideid ja mida lühemad need on, seda parem. Post haagib kõige paremini vastu paljast nahka. Väga tugevalt edasijõudnud võivad muidugi ka pikemate pükstega postil istuda aga algaja jaoks teeb see asja ainult raskemaks. Sellest tulenevalt pole ime, kui trenni tulija tõmbab garderoobis jalga trennipüksid, mis polegi väga palju pikemad tema aluspükstest. Ülespoole sobib varrukateta spordisärk või hiljem kui pea juba alaspidi läheb, siis sporditopp, mis jätab küljed vabaks. Jalanõusid pole üldse vaja muretseda, sest kõik käib paljajalu. Seega on trenni tulles eelkulud 0 eurot. Igal naisel on lühikesed spordipüksid (nt ujumispüksid on ka head) ja spordipluus või topp.

Postitants on minu meelest ohutu spordiala. Kuna gravitatsioon töötab postitantsus nagu igal pool mujalgi, siis on maapinnast kõrgemal olles alati teoreetiline võimalus allapoole kukkuda. Aga samal ajal gravitatsiooniga töötab ka väga tugevalt posti otsas püsimise instinkt. Niipea kui Sa pea alaspidi oled, siis on sõrmed nii kramplikult ümber posti, et nende avamiseks peab tahtejõudu kasutama. Kõige suurem ületus ongi pigem psühholoogiline. Olla tagurpidi ja käed lahti lasta on raske, isegi kui jalad on fikseeritud ja kukkumisohtu ei ole.  Mina olen üheksa kuu jooksul kukkunud vaid korra ja sedagi alles hiljuti. Ma ei jälginud korralikult instruktsioone ja kuna käsi oli valet pidi postil, siis libisesingi kätega kinni hoides kuni maani ja ainus haiget saanud koht oli pöial, mis jäi libisedes kuhugi posti ja minu vahele kinni.

Trennis käimise poolt üks pluss (kuigi ka Youtubest tasub videoid vaadata) – treener näitab Sulle triki ette ja seisab Su kõrval ning juhendab Sind jooksvalt. Tasub kuulata ja vaadata! Niipea kui sSul on pea madalamal kui jalad, on pea automaatselt täiesti tühi, kuigi kogu tarkus peaks allapoole vajuma. Kuidas pidi panema käed ja kuhu see jalg nüüd pidigi minema ja mis see teine jalg pidi tegema?

Mida tugevam sa oled, seda kiiremini sa postitantsus edasi arened. Seega tuleb kasuks lisaks veel jõuharjutusi teha. Kusjuures ka selle jaoks ei ole vaja midagi spetsiaalset osta. Lihtsalt vedi oma tagument teleka eest lahti ja hakka tegema – kerge soojendus, kükid, kõhulihased, kätekõverdused. Mina olen hakanud igapäevaselt ka venitama end. Tahaks nagu liigendnuga kokku-lahti end panna või siis vähemalt spagaatigi teha.

Ma koondan siia lehele eestikeelsena kogu postitantsu temaatika. Meil on postitantsu maine väga kehv aga see tuleneb vaid sellest, et sellest teatakse tegelikult häbiväärselt vähe. Samuti blogin tervisliku toitumise teemal, mis on väga tähtis hoolimata sellest, mis spordiala sa teed. Kulub marjaks ära ka mittesportlikul, kes alles võtab hoogu trenni minna.

Isutekitajaks vaata kuidas treenib Soome esipostitantsija Oona Kivelä