+372 56698602 tugi@kadrikurm.ee

Poest võib osta suhteliselt igasuguse kvaliteedi ja väärtusega asju. See on absoluutselt Sinu enda asi, kas Sa viitsid enne mingi asja ostmist ja endale peale määrimist toote sisusse süveneda  või mitte. Millegipärast on ka kombeks saanud, et “õige ja hea” toode on lõhnastatud. Keegi ju ometigi ei arva, et piibelehelõhnalist pesukaitset on enne poelettidele paiskamist piibelehtedega koos kinnises karbis hoitud? Kui sa tead, et toodet on keemiaga töödeldud, kas Sa siis niiväga tahadki enam seda roosilõhna 24/7 sisse hingata?

Üleüldse miks on üldse vaja end kogu aeg lõhnastada? Et on normaalne panna selga lillelõhnalised riided (mis nagu reklaam lubab lõhnavad lillede järgi ka peale pika-ajalist kasutamist) + deodorant kaenla alla + lõhnaõli. Ja kõik see kokku segatuna merelõhnalise (?) õhuvärskendajaga, mida Sa ei pea isegi pudelist tuppa sussutama, sest see levib automaatselt seinakontakti pistetuna?! Kas ei peaks siinkohal tavalisel kodanikul tekkima õigustatult mure, miks kõik nii hirmsasti haiseb, et tavalise duši all käimise ja toa tuulutamisega asja enam korda ei saa? Kas keemilise puhastusvahendi lõhn on parem kui lihtsalt puhas (loe: mitte lõhnav)?

Kas me hakkasime haisema siis, kui moodsad toidud meie lauale jõudsid, või siis, kui odav lääne kosmeetika meieni jõudis? Kui praeguseks ei ole veel teaduslikud uuringud 100% tõenäosusega kinnitanud, et see või too toode põhjustab üht või teist, siis järelikult on see aine koostises lubatud. Järelikult pead ise tähelepanelik olema. Tavaliselt on kangetel puhastusvahenditel kirjal, et “kasuta kummikindaid”, “sisse mitte hingata” ja “tuuluta ruume peale kasutamist”.

Keemilised lenduvad lõhnad mõjutavad meie ajutegevust. On leitud seoseid allergia, astma, varajase puberteediga, vähi tekkimisega jpm. Mida ilmselt juba paljud osakavad nt deodorandi pakendilt otsida on alumiinium, mida seostatakse rinnavähiga. Lisaks võib alumiinium läbi ainevahetuse kahjustamise tekitada ülekaalulisust ning kroonilisi maksa ja närvisüsteemi häireid. Alumiiniumi on võimalus veel “lisaks” juurde saada mitmelt poolt mujaltki – ravimid, hambapasta, toiduained, vaktsiinid jne.

Mida siis saaks kehvasti lõhnav inimene siinkohal ise ära teha? Kontrolli üle kõik tooted, mida sa kasutad. Mida Sa määrid endale peale ja mida Sa sööd ja jood?

  • Kui Su kehalõhnad ületavad normaalsuse piiri (st pole võimalik loomulike kehalõhnade peitmiseta rahva seas liikuda), siis tuleb välja selgitada selle põhjus!
  • Ja teiseks tuleb tegeleda põhjuste likvideerimisega, mitte tagajärgede peitmisega!

Tegus infolehekülg kõigile kosmeetika kasutajatele, mis aitab välja selgitada mida õigupoolest endale peale määritakseleiab siit http://www.ewg.org/skindeep/. Sealses andmebaasis on pea 70 000 toodet, mille koostisosadele on antud riskihinnang (roheline on okei, kollane on nii-ja-naa ja punane on paha). Ja kui konkreetset toodet ei leia, siis saab eraldi iga koostisosa turvalisust kontrollida.

NB võib juhtuda, et oled sunnitud peale andmebaasis ringi vaatamist kogu oma inventari välja vahetama. Selle eest vabandan juba ette :)

Signe Seebid kehakoorija

kohvi-greibi kehakoorija Foto: www.signeseebid.ee