+372 56698602 tugi@kadrikurm.ee
Foto: Pinterestist

Foto: Pinterestist

Läbi aegade naiste jaoks ülitähtis küsimus, mida arutada. Kas saab kaalust alla ja kui kiiresti? Väga oleks vaja 5 kilo alla saada ja õigupoolest juba eile oleks vaja olnud. Kui ma võtan kümme kilo alla, küll ma siis  alles olen õnnelik! Kas sa praegu siis ei olegi õnnelik? Ja kui kaalunumber on Su õnne põhikriteerium, siis lubage küsida kus sa olid siis, kui kilod kerkima hakkasid. Ah et sõid jõululauas head ja paremat? Kuidas see siis nii küll juhtus, et kümme kilo ludinal lisandus sel ajal, kui Sina ainult ühe tüki kringlit võtsid ja ülejäänud jõulumelu trennisaalis nautisid? Kui inimene austab ennast ja oma keha, siis võiks olla enese vastu aus. Minu keha on tingitud minu enda eluviisist ja valikutest. Aga kui ebatervislik toit on kaalukausil vastamisi õnnega, siis on viimane aeg enda jaoks õnn ümber defineerida. Või kiiresti kaalust alla võtta :)

Tänapäeva täiuslik inimene

Mõni kaldub tugevalt äärmusesse ja leiab, et kui tuli kilo, siis tulgu juba kümme. Mõni jällegi kaalub iga suutäit ja ei anna kehale võimalustki heas vormis olla, sest toitaineid on pidevalt puudu või on need nt liiga rasvavaesed. Ei peaks olema nii kriitiline ja karm enda vastu, kuigi tundub, et ajad on rasked ja ühiskond nõuab Sinult kõike korraga. Justkui tuleb olla ühtviisi edukas tööl, kodus, trennis ja pereringis, kodu läigib, lapsed käituvad eeskujulikult jne. Kui lapsed karjuvad ja ringi jooksevad, siis oled Sa emana läbi kukkunud. Ja mis veel, kui teised peaksid teada saama, et Sa said tööl ülemuselt riielda ja võtsid nädalavahetusega kaks kilo juurde. Tõmba parem heaga end aasta naise nimekirjast maha!

Kõike ei pea tegema ja jõudma, kõigile ei pea meeldima. Las vahel mänguasjad vedelevad ja mõni “tähtis” töö olla ripakil. Sa näed, et sellest ei muutu mitte midagi. Mis siis ikka niiväga juhtuda saab, kui tolm nädalakese kapiserval on? See ei peaks olema prioriteet, et asjad on reas ja pale tööhigist märg. Peatu ja mõtle, mis Sulle tegelikult meeldib. Mida Sa tahaksid teha? Kas sa naudid oma tööd või teed seda laenumakse tasumiseks? Võibolla võiks elada väiksemal pinnal ja nautida rohkem hetki ja emotsioone. Minul on pidevalt olnud häda toredate ürituste, pidude, reisidega. Nad saavad nii ruttu otsa ja pärast ei jõua end ära kiruda, miks ma ometi seda hetke rohkem ei nautinud. See on töö ja oskus omaette õppida nautima väikeseid asju. Kasvõi süüa vähem aga paremini või omada vähem sõpru aga kvaliteetsemaid, kellel on aega ja tahtmist Sinuga olla. Ära raiska end taolise töö ja inimeste peale, kes Sind õnnelikuks ei tee. On võimalik elada nii, et tunned oma elust rõõmu. Palju otsitud õnn ja rahulolu on meis kõigis iseendas olemas. Vaja on ainult see üles leida!

Kas postitants siis aitab kaalust alla saada?

Postitants aitab kaalust alla saada kaudselt. Trenn ainuüksi  Su kaalu ei alanda. Toidulauas tuleb tähelepanelik olla ja õigeid valikuid teha! Kui Sa treenid, siis varem või hiljem jõuad Sa tasakaalustatud toitumiseni. Ilma selleta Sa lihtsalt ei jaksa trenni teha. Ja lihased ei kasva ainult porgandi, rohelise ja mineraalveega. Oluline ei ole mitte kaalunumber vaid visuaalne pilt. Ammu on ju teada, et kaks samakaalulist inimest võivad välimuse poolest kardinaalselt erineda. Pehme keha on paraku midagi hoopis muud kui lihaseline. Kümme kilo lihaseid ei ole võrdväärne kümne kilo pekiga. Seega pole niiväga oluline taga aja kaalu ja kilosid vaid visuaalset ilu.

Postitants kiirendab ainevahetust nagu iga liikumine, treenib lihaseid, vormib keha, annab Sulle kauni kehahoiaku ja lihvib Su graatsilisust. Ja mõjub enesehinnangule ülipositiivselt. Ma pidin õnnest lausa lõhki minema, kui ma lasteaia hoovis turnikatel nii möödaminnes avastasin, et ma jaksan lõuatõmbeid teha. Only sky is my limit now :D