+372 56698602 tugi@kadrikurm.ee

VäljakutseNägin eile õhtul Selveris seemneid uurides enda kõrval kahe väikese lapsega poodi tulnud ema, kes diskuteeris suurema lapsega teemal, no millised krõpsud võtame. Kas need on ikka need hapukoorega? Aaa need on jah, okei võtame siis need. Ma üldse ei välista, et ma seisin terve aeg imestusest suu lahti ja lihtsalt vahtisin neid pähklipakk käes. Ma saan aru, et sa “satud” oma lastega üritusele, kus on krõpsud laual kausis, aga et sa valid hilisel õhtutunnil poest lastega koos õhtuks midagi “head”. Ja heaks siis osutuvad hapukoorega krõpsud? Hapukoorest ilmselt pole krõpsus haisugi, küll aga on seal hapukooremaitseline keemiline ühend.

Sellest intsidendist tulenevalt kutsun üles esitama väljakutse oma tervisele! Tänapäeva võimaluste juures, kus poes on meetritepikkuselt võimalik valida kõikvõimalikku kirevates ja uhketes krabisevates pakendites kaupa kiireks vahepalaks, on tõesti keeruline kogu sellest virrvarrist sirge seljaga mööda minna ja osta endale vahepalaks lihtsalt üks puu- või juurvili. Tervislik toitumine on muutunud rohkem nagu moetrendiks.

Tegelikult on kogu töödeldud ja rafineeritud toidukaup karuteene meie kehale. Ei tule kommist-koogist ei vitamiini ega mineraalaineid, rääkimata kiudainetest. Kui see moodustab Su päevasöögist väikese vahepala, siis on seis veel okei. Aga kui pildil loetletud ained moodustavad Sinu põhilise päevamenüü, siis on viimane aeg viia sisse muutused oma tuleviku tervisele mõeldes. Kui Sa igapäevaselt sööd päris toitu, siis ei tee nädalavahetusel üks koogitükk Sulle suurt kahju. Kui Sa sööd iga päev kooki, siis ära imesta, kui varsti peeglis koogitükki kohtad :)

 

Kas Sinu menüü on tervislik? Äkki saad Sa midagi lihtsat ära teha selleks, et see tervislikumaks muuta? Kui Sa ei ole endas kindel, siis otsi abi http://www.postitantsud.ee/toitumisnoustamine/. Kui Sa eelistad ise pusida, siis loe blogist tervisliku toitumise teemasid. Alustada soovitan siit  http://www.postitantsud.ee/toidupyramiid/. Loe millist toitumispüramiidi soovitatakse söömisel järgida ja vaata, kas oled väljakutseks valmis.