+372 56698602 tugi@kadrikurm.ee
Argentiina postitantsija ja iluvõimleja

Argentiina postitantsija ja iluvõimleja

Postitantsul on väga halb maine. Kas posti pärast? Napis riides iluvõimleja rööbaspuudel ei pane küll kedagi pead vangutama. Väga palju lapsi pannakse iluvõimlemise trenni. Ja õigesti tehakse. Iluvõimlemine annab kehale super painduvuse jpm. Aga kui nüüd rööbaspuud vertikaali keerata ja seesama tüdruk edasi võimleb, siis hakkab ohkimine ja puhkimine, kuidas see ikka ei sobi, ja last sunnitakse tegema midagi ebaeetilist. 

Eks inimesed on ikka kõige uue ja uudse suhtes esialgu vastumeelselt häälestatud. Palju turvalisem on käia aeroobikas. Oled seal käinud juba aastaid? Sammud kõik ammu selged? Higistama enam ei aja? Lähed alati samast uksepoolest sisse? Paned alati välisriided samasse kappi, kuigi kappe on mitukümmend? Eks inimene on ikka mugav :) Nii turvaline ja soe on alati kõike samamoodi teha. Oleme ilmselt kõik kuulnud lugusid või äkki isegi kogenud, kuidas erakorraliselt bussiga tööle tulnud kodanik seisab peale tööpäeva parklas ja mõtleb, kas tõesti keegi on minu vana auto ära varastanud?

Sõna postitants paneb kõiki pead pöörama ja küsima, et kes siin kõlvatusi kõneleb? Rääkimatagi sellest, et laps postitantsu trenni panna. Olen seda isegi kogenud, et sel sõnal on halb kõla. “Käid postitantsu trennis?” koos kerge silmapööritusega on täiesti tavapärane reaktsioon. Olen proovinud ka Seda sõna vältida. Ütle vaid: “Käin pole fitnessis” ja Sinult küsitakse, et mismõttes pole fitness, ei ole fitness? No posti fitness siis võibolla? Tegelikult on see tobe, et peab leiutama uue sõna, kuna stripparid klubides poste kasutavad. Nad tulevad lavale ju ka seksikas aluspesus aga selle jaoks peaks ka siis uue sõna leiutada?

Peale isiklikku vahetut postitantsu/polefitnessi nägemist tekib inimestel alles õige arvamus. Ideaalis ei tohiks enne kõvahäälselt arvamust avaldada :) Näiteks minu 80 aastane vanaema vaatas elutoa ja köögi vahel asuvat posti ja ütles “Ahjaa ma tean küll seda posti. Olen seda pornoklubides näinud!” Kõik kohalolijad said hea kõhutäie naerda. Nädal hiljem helistas vanaema ja ütles, et kuule sa tee jah seda trenni ikka edasi. See on ikka raske asi ja väga vägev näeb välja.
Kõigile see sport nagunii ei hakka meeldima. Poks ei meeldi ka paljudele aga sellest hoolimata seda harrastatakse. Iga ala jaoks jagub fänne ja neid, keda see ükskõikseks jätab. Kuigi mulle tundub, et postitants kedagi külmaks ei jäta. Seda kas armastatakse või vihatakse.

Mood muutub. Võib võtta kasvõi näiteks naiste riietuse. Kunagi oli häbiväärne daamil paljastada oma pahkluud aga praegu päevitatakse suvisel ajal topless. Huvitav kuhu siit annaks veel edasi minna?

Fotod: ENRIQUE MARCARIAN, REUTERS ja arhiiv.sport.err.ee