+372 56698602 tugi@kadrikurm.ee

ITac2

Postitantsuga alustades tundub, et käed higistavad kõvasti ja tahaks midagi kätele määrida, et tunne turvalisem oleks. Märjad käed ja must post võib trennituju ära võtta küll. Aga kindlasti ei ole just kõige turvalisem ka pea alaspidi olles avastada, et higistav tugikäsi mööda posti aina kiiremini maale läheneb.

pole cleanerKindlasti peaks trenni kaasa võtma oma rätiku, millega on hea posti pühkida. Aga millega? Tihti kasutatakse selleks tarbeks vana käterätikut ja Cutasepti vm alkoholi, mis on mõlemad head odavad ja kättesaadavad. Tegelikult on posti kõige parem nühkida mikrofiibrist lapiga. Ja kõige paremini saab posti pärast trenni puhtaks spetsiaalse posti hooldusvahendiga. Vahend eemaldab tõhusalt nii mustuse kui ka bakterid. Ja mis minu meelest kõige parem – jääb ära alkoholiaurude sissehingamine, mis võib pisut ootamatult Sind keset protseduuri tabada :)

NB Otse X-Pole Xpert postidele ei soovita ma kohe kindlasti ühtki toodet peale pritsida! Miks? Tantsupost koosneb mitmest osast ja nende vahel on kinnitused, mis võivad vett vm saades rooste minna. Olgu selleks siis puhas alkohol, tavaline vesi või hooldusvahend. Vahend käib lapile ja lapp nühib posti ;)

Kevadel saabusid Eesti turule müügile mitmed uued ja põnevad abivahendid postitantsu trennilisele. Senini on põhiliselt kasutajad kahel tootel – vedel magneesium ja vaha. Kasutajad jagunevad kaheks. Ühed on magneesiumi inimesed ja teised vaha inimesed.

magneesiumMagneesium on valge ja vedel ning meenutab pisut jõutõstjate valgeid tolmuseid käsi. Väike (!) törts tuleb pihus laiali hõõruda ja tegelikult võib seda ka otse postile määrida. Vahendit tasub kindlasti eelistada juhul, kui käed palju higistavad. Aga väga tugev miinus selle vahendi juures on asjaolu, et vahend jätab valgeks nii käed, posti kui ka riided. Magneesiumeid on tegelikult olemas erinevatelt tootjatelt ning mõned neist määrivad küll pisut vähem kui teised. Aga tegelikult ei sobigi magneesium just seetõttu esinemistele-üritustele vaid pigem spordisaali harjutamiseks.

Teine hitt-toode on vaha, mida on saada kahes erinevas tugevuses- regular ja extra strong. Extra Strong sobib paremini keerlevale postile samas kui ITac Regular laseb veidi spinnida ja sobib paremini staatilisele postile. Reaalselt keegi muidugi kaht erinevat vaha trennis ei kasuta. Vaha sobib minu isikliku arvamuse kohaselt paremini käele, mis palju ei higista. Vaha otseselt kätt ei kuivata, küll aga tekitab nahale kittiva kihi. Samas kui käsi seal kihi alla kõvasti higistab, siis on olemine pisut ebamugav ikkagi. Millegipärast on nendest kahest kujunenud põhiliselt kasutatavad tooted postitantsijate hulgas.

Uusi vahendeid tutvustati ja prooviti SK Praktika ja Aerial Dance tantsustuudios kolme erineva treeneriga. Tulemused ei olnud üllatavalt uudsed :) Enim hääli said kasutajatelt vanad ja tuntud Itac vahad ja magneesiumid.

mighty grip specialKüll aga sai kiitvaid plusspunkte ka Mighty Grip puuder, mis aktiveerub keha soojusega, seega mida intensiivsemalt treenid, seda parema haarduvuse see annab. Seda kulub vaid väike kogus, sest see ei tule higiga käte küljest maha. Aga Mighty Grip Special töötab kohe n-ö külmalt ja sobib isegi külmal postil treenimiseks. Küll aga võib see kõvasti higistades libisema hakata. NB ei määri riideid!

dew point pole Uued tooted turul Dew Point Pole Spray ja Eco Grip Gel kohe testgruppides kõrgeimaid punkte ei saanud.  Dew Point kehasprayd (mis sobib loomulikult ka kätele) on valikus kolmes erinevas kanguses vastavalt tavapärasele higistamise astmele. Light higisele ja õlisele käele, medium keskmiselt higistavale käele ning ultra pigem kuivemapoolsele käele. Dew Point tagab naha loomuliku niiskustaseme, seega saab keha naturaalselt postiga haarduda. Eriti oluline on see inimestele, kellel on pigem kuivemapoolsem nahk, sest enne trenni ei saa ju keha kreemitafa ega õlitada. Neile sobib Dew Point ja seejärel näiteks Mighty Grip puuder, mis  püsibniisutatud nahal palju paremini. Gripi efekti see toode ei anna.

Ecogrip_geel

Eco Grip Gel on nö vana hea magneesium aga uudsena geeli kujul. Tegemist on Prantsusmaal valmistatud tootega, mis annab hea haarduvuse aga mille kasutamisel ei jää kätele ega postile paksu magneesiumikihti. Geel niisutab nahka, imendub kiiresti ning jätab käed kuivaks. Tekitab tunde, et kätel on talk.

Kindad sobivad minu kogemuse kohaselt väga hästi just postitantsu trenniga alustajatele. Katkiste villide ja õrna naha korral on kinnas just suurepärane lahendus. Teadupärast ei püsi ükski plaaster postil olles pihus, seega on ainus lahendus välispidiselt millegagi katkiseid kohti katta.

Tegelikult oleneb kõik harjumusest. Olles ühe tootega harjunud ja kui see ka hästi sobib, siis ei ole otseselt vajadust uute toodete järgi. Küll aga kipuvad vajadused ajapikku muutuma. Algul kõvasti higistavad käed võivad tubli harjutamisega tükk maad kuivemaks “kuluda”. Või lähevad hoopis trikid peadpööritavaks ja on juurde vaja lisaturvalisust. Soovitan võimalusel oma treeningklubis ringi vaadata, mis vahendeid teised kasutavad ja siis neid enne ostu proovida. Ühele sobib üks ja teisele teine. Võib kombineerida ka mitut erinevat vahendit nt alguses need, mis sobivad külmale kuivale nahale ja seejärel niiskustimavad. Seejuures tuleb muidugi arvestada asjaoluga, et trenni käigus postile tekkivat kihti on pärast päris keerukas tantsupostilt maha saada.

Kõiki mainitud vahendid on võimalik Estonian Pole Dance Shopis poes kohapealt osta aga lisaks on olemas ka e-poe müük aadressil Pole Dance Shop.

Aitäh testijad külla lubanud klubidele ja treeneritele Valentina Lumet, Kadri Ristmägi ja Natalja Zubkova!