+372 56698602 tugi@kadrikurm.ee
töötlemata mahe toorpiim

töötlemata mahe toorpiim

Oleme harjunud piimatooteid nii palju tarbima, et ma ise sain ausalt öeldes šoki kui 5 aastat tagasi esmakordselt kuulsin, et piimatooteid tohiks vaid 2 porstu päevas tarbida. Sõin ise vähemalt 5 portsu iga päeva ja mu just tavatoidule üle läinud laps sõigi põhiliselt vaid piimatooteid ja kamapalle. Mõtlesin, et no mida püramiid see selline on? Järjekordselt üks on ära keeranud ja imestasin omaette, et kes sellise hullu üldse esinema kutsus. Läkski vaid 4 aastat mööda ja nüüd olen ise samasugune hull valmis ja räägin sama juttu :)

Vähemalt ma tean täpselt, mis tunne seda kuulda on ja oskan ehk leebem olla. Ei tohi piimasõltlasele öelda, et nüüd ei tohi enam tilkagi piima juua! Sellega kaugele ei jõua. Sellepärast alustan mina alati kaugemalt. Ma räägin sellest, et peab puu- ja juurvilja sööma, et vitamiine ja mineraalaineid saada. Ja kui su põhiosa toidust moodustab köögi- ja puuvili, siis lihtsalt enam ei mahu nii palju piima sisse kui enne. Piimatooteid on poest väga lihtne vahepalana letilt haarata – kreemid, jogurtid, joogid jne jne. Ümber harjumin võtab teadagi palju aega ja esmalt tahmist. Peaks jälgima, et piimatooteid päevas 0-2 portsu oleks. Mitu portsu sinu menüüs päevas on?

Esmalt peab endale selgeks tegema, et piim ei ole mitte jook vaid söök. Eriti kellel on kõhu ja seedimisega probleeme, siis tasub ühel söögikorral mitte liiga palju erinevaid (raskesti seeditavaid) toiduaineid tarbida. Nt liha, kartul ja sinna kõrvale veel piim. Piima võiks lükata järgmiseks vahepalaks. Ning põhitoidukorral võiks toitu hoopis rohkem närida, et see kergemini alla läheks, mitte suuri tükke joogiga alla loputada.

Mis selle piimaga siis on? Teoreetiliselt peaks piima jooma vaid imik. Ensüüm, mis aitab kehal piima töödelda, peaks lakkama töötamast peale imikueast väljumist ja rinnapiimast loobumist. Reaalsus on aga see, et paljud meist taluvad piima edasi. Piima edasi joomine hoiab ensüümi töös ning enamus rahvas joobki terve elu rahulikult piima ja otseselt midagi halba sellest ei juhtugi. Kui Sul pole piima suhtes talumatust, siis loomulikult võidki rahumeeli piima edasi juua. Piimatoodetest loobumisel võivad nt mõningad terviseprobleemid taanduda. Alati võib ka kulutada oma vaba raha talumatuse testidele ja sealtpidi ametlikult teada saada oma suhe piimaga. Odavam lahendus on piimatooteid 4-5 päeva vältida ja siis korraga klaas piima ära juua ning kohe on selge, kas tekib kehas ebamugavustunne või mitte.

Super põnev video “Hämmastavad udarad” piimast, lehmadest, piimateooriast ja uuringutest  Youtubes, kus Walter Veith räägib piimajoomisest nii- ja naapidi aga samuti ka võimalikust seotusest erinevate tänapäeva moodsate haigustega (viljatus, osteoporoos, allergia jne).