+372 56698602 tugi@kadrikurm.ee

Merle Treufeldt (30)Merle T. võitis Miss Pole Dance Tallinn võistluse edasijõudnute klassis ja seetõttu otsustasime järgmisena just temast kirjutada. Tuleb välja, et auga välja teenitud tiitel ei ole tema ellu veel muutusi toonud. Läbinisti Tallinna tüdruk Merle (30) lõpetas aasta eest psühholoogia magistriõpingud ning töötab praegu Tallinna Tehnikaülikoolis.

Merlel on kodus X-Pole post, kuid sellest hoolimata üritab ta siiski 4-5 korda nädalas just DAF Stuudios käia treenimas nii Jelena Šoropi kui  Tiia Prits-Spatari käe all. Oma post annab hea võimaluse lihvida erinevaid trikke, mida trennis lihtsalt ajapuudusel ei jõua. Kui enne postitantsu oli aega tegeleda mitmete erinevate aladega (rühmatreeningud, jooksmine ja tantsutrennid), siis praegu võtab postitants oma mitmekülgusega kogu Merle vaba aja. Häid tantsijaid, keda eeskujuks võtta on ju nii palju! Stiili poolest meeldivad talle kõige rohkem Marlo Fisken ja Natasha Wang. Inspiratsiooni saamiseks vaatabki ta Youtube’st videoid ja tutoriale ning leiutab teada-tuntud trikkidest oma versioone. Vahel teeb taoline kohandamine asja lihtsamaks aga paraku mitte alati.  

Postitantsu juurde sattus Merle “juhuslikult”, kui nii võib üldse öelda. Ta oli varem näinud postitantsu numbrit ühes Eestit külastanud modernse tantsu teatris ning see jättis talle väga sügava mulje. Tookord jäi trenniplaan küll soiku aga kui mõni aeg hiljem üks sõber talle nalja mõttes lingi postitantsu trenni reklaamiga saatis, siis ei olnud enam pikka mõtlemisaega vaja. 

Takistuseks ei ole saanud ka postitantsu kohati kehv maine. Laia silmaringiga lähedaste suhtumine on olnud algusest peale positiivne ja toetav.  Keegi pole arvanud, et Merle väärtushinnangud on minetanud ning millegi amoraalsega tegeleb. Tänaseks kiputakse juba isegi kurtma, et ollakse liigagi hästi “postitantsu asjadega” kursis. Kindlasti paneks Merle ka oma lapse postitantsu trenni, kui laps seda sooviks. Postitants on äärmiselt hea väljakutse nii kehale, kui vaimule, ja teeb tugevaks, ilusaks ja enesekindlaks!

Merlel on hetkel käsil üks vahva projekt, nimelt – Eesti esimese postitantsu laager. Tegemist on pilootprojektiga, mis edu korral hakkab toimuma regulaarselt. Hetkel on eelregistreerimisel kõik kohad täitunud, seega võib juba praegu öelda, et projekt tõotab tulla edukas. Kui leidub võimalusi rohkemate osalejate kaasamiseks, siis kindlasti saab sellest meie blogist lugeda.

Postitantsus suurt eesmärki Merlel praegu ei olegi. Pigem püstitab ta väikesed ja vaatab, kuhu need teda viivad. Esimene “väike” eesmärk on suvega õppida ära Fonji. Motivatsiooni kaotanud treenijal soovitab Merle edasi treenida – motivatsioonipuudus on mööduv! :) 

Merlele võidu toonud esinemist saab järelvaadata siit

http://www.tv3play.ee/sisu/miss-pole-dance-2014/406101?autostart=true