+372 56698602 tugi@kadrikurm.ee
väljavõte Olga Trifonovast Youtube klipis

Olga Trifonova

Ütleme, et kui naisterahvas käib postitantsu trennis, siis on see inimestele kuidagi vastuvõetavam. Kergitatakse küll kulmu ja sosistatakse natuke selja taga aga kui jutt läheb laste postitantsu trennidele, siis hakkab seltskond kohe kõvemini kihama, et lapsi ei tohiks sundida end eksponeerima ja paljastama?! Siis peaks vist ka iluvõimlejatele rohkem riideid selga nõudma, et nad end paljastatuna ei tunneks. Rääkimata avalikest mõõduvõttudest, mida võivad jälgida kahtlaste mõtetega inimesed. Kõige rohkem on vastu ilmselt need isad, kes on nooruspõlves teatud asutustes käinud postitantsu vaatamas. Võib kindlasti olla raske uskuda, et postitants võib sportlikku eesmärki omada, kui sa oled posti alati teises paigas ja funktsioonis kohanud. Normaalse ellusuhtumisega vanem ei sunniks oma last käima ei postitantsus ega klaveritunnis. Sport on sport ja see, kui mõned posti najal viimsedki hilbud endalt heidavad, ei tohiks olla argument miks laps ei tohi trenni teha. Kui ta seda tahab ja see talle meeldib. Sellisest sisse juurdunud eelarvamusest üle ja ümber saada on muidugi raske ja see võtab ilmselt rohkem aega.

Aga sellest hoolimata seniks, kuniks aeglane eestlane alles atra seab ja plaani peab, käib ülejäänud maailmas kõva postitantsu trenn. Hiinas on riiklik postitantsu meeskond, kes kõikvõimsa google andmeil tervitasid lume saabumist sellega, et tegid värskes õhus trenni?! Inglismaal spetsialiseeruvad treenerid juba laste õpetamisele. Saladuskatte all võib öelda, et selliseid plaane peetakse ka meil. Tihti tuleb ette, et ema võtab olude sunnil lapse trenni kaasa. Kas on lapse isa tööl või oma trennis. Ja nähes, kui pöördesse lapsed keerlevast postist lähevad, siis lihtsalt ei jää muud üle, kui sellele mõtlema hakata. Mida siis lapsed postiga teevad? Põhiliselt ronivad üles. Arvan, et see on tavaline laste puu otsa ronimise instinkt, mida elatakse välja siseruumides. Järgmisena tuleb kindlasti keerutamine tüdrukutel. 

Kui sa tead, et postitants on sporditrenn, kas sa siis paneksid oma lapse trenni? Üldfüüsiliselt annab postitantsu trenn sama suure koormuse nagu võimlemine või tsirkuse trenn. Tegelikult on need vägagi sarnased, sest ka võimlemises kasutatakse rööbaspuid, rõngaid ja oma keha raskust ja tugevust. Rööbaspuud on lihtsalt rööbiti aga post vertikaalselt. Pealegi on postitantsus veel abivahendeid peale posti. On üks suur laest rippuv rõngas, millel saab rippuda, lindid, millesse saab end köita. Samuti on poste erinevaid sh nii ülevalt kui alt lahtiseid. Kõigi nende lisavahendite kasutamise ja trikitamisega kindlasti igaüks tänavalt hakkama ei saa.

Samuti on postil ka täitsa olemas sajanditevanune (loe striptiisieelne) ajalugu. Näiteks on 12. sajandist pärit India traditsiooniline sport Mallakhamb, mis käib puidust jämedal postil. Hiina postispordis (Chinease pole) seevastu kasutatakse kahte kõrvuti seisvat kummiga kaetud posti, millel võetakse poose ja hüpatakse ühelt postilt teisele. Mõlemal maal on postil akrobaatilisi trikke ajalooliselt võtnud mehed. Ning alles 20. sajandil jõudis post Euroopasse.

Sel nädalavahetusel nägin telekast mingit naistesaadet (kolm naist paadis või midagi sellist oli pealkiri), kus saatejuht käis tsirkusetrennis. Ta sai sealt sellise positiivse laengu ja ahaa-elamuse, et see kiirgus lausa läbi ekraani. Iga kord, kui ta mingi trikiga hakkama sai, siis ta totakalt õnneliku näoga püüdis oma emotsioone kaamerasse edasi anda. Näha oli, et sõnadest jäi puudu, et seda kõike väljendada. Vot täpselt samasugune tunne on mul iga kord, kui ma mõne uue trikiga hakkama saan. Kui Teil õnnestub, seda saatelõiku järelvaadata, siis saate aru, millest ma räägin. Seda vaadates tekib kohe tahtmine ise ka sinna trenni minna.

Muideks võitis viimase Vene talendisaate 11.aastane tüdruk Olga Trifonova postitantsu kavaga. Lisaks rahalisele auhinnale esineb ta Sotši Olümpiamängude avatseremoonial. Pole paha! Postitantsu maailmale annab see kindlasti kõvasti tuntust juurde. Seda enam, et publikut peaks jaguma, sest olümpiamängude avamist vaatavad lisaks sportlastele ka tugitoolisportlased ja ilmselt ka mitmed muidu spordikauged tegelased. Ja karta on, et Olga šokeerib paljusid :) Kindlasti on see väga suure hüppega samm postitantsu olümpiamängudele toomise protsessis.

Panen tema esinemisest lingi ka siia postituse lõppu