+372 56698602 tugi@kadrikurm.ee

prouaMillegipärast mõni arvab, et mida vanem ollakse, seda vähem on põhjust liikuda ja sportida. Ah mis mina nüüd enam ega minust ju enam “päris” sportlast ei saa! Aga tegelikult on see ju ainult kasuks meeleolule ja tervisele, kui end liikumises hoida. Viimasel ajal on Facebookis nii palju just vanemate inimestega seotud pilte ja videosid liikvel. Võib ka vabalt olla, et ainult mulle tundub nii :)

Näiteks siin pildil olev proua teeb spagaati. Mõtlesin küll, et näed kui vahvasti jalg paindub aga suur asi küll nüüd eksole. No proovisin siis ka eile trennis midagi samalaadset korda saata. Tundub küll lihtne aga kahjuks ei õnnestunud. Vara veel äkki minu jaoks?

Ja siis näiteks YouTubes tegi ühes talendisaate videos kohe 80ndatesse jõudev proua sellist tantsu, et vaata ja imesta ise. Peale mehe surma otsustas ta salsat tantsima õppida. Vahva! Et vanust ei peeta takistuseks oma “tahtmiste” ellu viimisel. Algus tundub küll selline “panin oma eale mitte-vastava kostüümi selga ja tulin Teile nalja tegema” aga tantsu edenedes aina enam vaatajate näod rõõmustavad. Tundub, et keegi nagu päris täpselt ei usugi, et see üldse võimalik on, et sellises eas daam “selliseid” asju suudab teha.

Minu silmis liikumise suur pluss on võimalus samal ajal toiduga natuke järgi anda. Ikka tahaks teinekord sõbrannaga klaasi veini juua või kohvikus tüki kooki süüa. Kes liigub see sööb head paremat kergema südamega!

See ei pea olema kindlasti postitants, millega Sa võiksid oma ellu vürtsi tuua. Sobib ka kõik muu, mis toob Sulle naeratuse näole ja teeb tuju heaks. Igaühele ikka oma! Loodan, et link videole inspireerib vähemalt kedagi midagi uut tegema :)