+372 56698602 tugi@kadrikurm.ee

pole@homeOn minultki küsitud, et mismoodi Sa kodus seda trenni siis teed. Ja kuhu sa lapsed selleks ajaks paned? Nagu pildilt näha lapsed on posti kõrval ja vaatavad :) Veab, kui laps veel ei liigu, sest suuremad lapsed vallutavad posti ja trenni tegemine on komplitseeritud ja peab trenniga ootama laste magama minekuni.

Kes postitantsu emadele vastunäidustatuks peab ja muidu amoraalseks tegevuseks loeb, võiks vähem vastavasisulisi filme vaadata :) Pigem juba tõesti las ema teeb kodus trenni, kui päevast päeva diivanil seriaalide taga võileibadega lösutab. Edendab ise tervislikku eluviisi ja õpetab seeläbi liikumisharjumust ehk ka ümberkaudsetele. Minu meelest igati tore, kui leitakse oma majapidamises see mõni kuupmeeter vaba ruumi, et iseennast oma keha raskusega tugevdada.

Ikka leitakse vabandusi trenni mitteminekuks. Kas on klubi kaugel ja ei taha aega-bensiini vm sinna sõiduks kulutada või on ilm liiga kehv, et värske õhu kätte jalutama minna. Siis pole vabandusi nii kerge varnast võtta, kui trennivahend on keset tuba ootab.

Värskelt on selgunud, et 32% eestlastest on ülekaalulised. See tähendab iga kolmas?! Kas meie toitumisharjumused on nii kehvad või hoopis liikumisharjumus on olematu? Olles ise kogu aeg aktiivselt sportimas käinud, pean tõdema, et ainult liigutamisega (loe: kaks-kolm korda trenni nädalas peale kaheksatunnist kontorilaua taga istumist) lisakilo alla ei lähe. Ega ilmaasjata ei öelda, et Sa oled see, mis Sa sööd. Paksul inimesel on seda muidugi raske uskuda, kellel on kont raskem ja kellel “selline” haigus. No võib-olla mõnel on tõesti mingi haigus aga vaevalt, et igal kolmandal eestalsel miski jube tõbi küljes on. Ebatervislike söömisharjumuste küüsi muidugi on tänapäeval väga kerge sattuda. Igal sammul ahvatlused – poekassa sabas seistes šokolaadid käeulatuses, töö juures kommid laual, lõunalauas pirukad-koogid jne. Aga kui ikka on kindel siht silme ees ja püksid vöökohalt pitsitavad, siis on viimane aeg midagi ette võtta.

Vaata vahvat fotoseeriat kodustest emadest. Klikka siia Pildistas Tom Sanders.

X-Pole posti enda koju saad tellida SIIT.