+372 56698602 tugi@kadrikurm.ee
Foto Facebookist

Foto Facebookist

Kas me oleme tõesti paksud või on see lihtsalt statistika? Kuuldavasti saab numbritega “sahkerdada” aga kas tõesti annab nii ära sahkerdada, et iga kolmas eestlane on ülekaalus? Ja mis on üldse ülekaal. Mulle tundub, et iga naine tahab konstantselt viis kilo alla võtta. Kas see läheb ka arvesse või arvesse lähevad tõesti ainult üle püksi ääre olevad kilod?

Ega keegi ei lähe ju paksuks üle öö. Ikka kiloke siia külje peale ja teine kiloke salamisi teisele küljele. “Mul pole kodus kaalu” ja lõpuks pead enda kaalu teada saamiseks telesaates kaubakaalu peale ronima, sest tavakaalu jaoks oled Sa juba aastaid erroris. Riiete kitsaks jäämine ei häiri kedagi, sest kombeks on ikka paremaid ja uuema moe järgi riideid osta. Pisiasi, et iga hooaeg number suuremaid. Ja siis on rõivatootjad veel tropid, et nad muudkui numbritega susserdavad ja vanad numbrid enam kuidagi selga ei taha mahtuda. Huvitav, et nad alati allapoole nende numbritega sussserdavad :) Suureks ei jää miski. No ja riiete kvaliteet on ka muidugi teadagi kehv. Meiegi majas on aastaid särke kokku tõmbavat pesumasinat kirutud. Küll on pulber vale ja siis tsentrifuug liiga kiire. Ei jõua ära imestada. See, et asi oleks kuidagi seotud suhu pandava toiduga, on väga raske mõttesse tulema. Sööd nagu füüsilise töö tegija aga istud iga päev kaheksa tundi arvuti taga. Liigud parklast poodi ja tagasi. Riided jäävad väikeseks aga ikka on keegi teine kuskil kaugel süüdi.

Mulle tundub küll, et paksemaid on rohkem kui varem. Riietega muidugi annab kuhugi maani ära petta aga mitte lõpmatuseni. Põhiliselt ma näengi ülekaalu ujulas. Võid küll seelikuga trikoo selga panna aga trikoo on ikkagi ümber ja kõik on nähtaval. Ma ei arva, et kõik ülekaalulised peaksid kodus teki all passima ja teiste silma mitte riivama. Tore, kui inimene ikkagi on elurõõmus ja liikuv. Aga alati tahaks küsida, et miks Sa midagi ette ei võta? Võib-olla mõni on võtnud ka aga mõne ekstreemse lühiajalise dieedi, mis pole kasu toonud (pigem lisakaalu). Oled teoorias tugev, infot on palju aga ei oska kõike seda kokku panna? Odavam on ju raha eest palgata endale keegi järje peale aitama, kui muudkui uusi riideid ja hiljem ravimeid osta. Kindlasti ülekaalu üks häirivaim faktor on haigused, mis hakkavad tasahilju ligi hiilima. Odavam on ju kõike seda ennetada. Tervislik toitumine ei ole kallim “tavalisest” toitumisest. Tervislik toitumine ei tähenda kõigele lisaks veel “tervislikku” vaid see tähendab tasakaalu viidud toitumist. Tasakaalus toitumises on vähem loomset rasva (piima, liha jne) ning rohkem taimset rasva (seemned, pähklid, õlid). Vähem makaronilisi ja rohkem köögivilja. Vähem suhkrujooke rohkem puhast vett jne. Kõik see raha, mis piimaletist üle jääb, tuleb lihtsalt teise kohta suunata. Simple as that!

Kui ei oska ise peale hakata küsi abi targematelt :)

Toitumisnõustamine