+372 56698602 tugi@kadrikurm.ee
Pia ja Kadri on esimesed ametlikud treenerid

Pia ja Kadri on esimesed ametlikud postitantsu treenerid

Sel nädalavahetusel said Saksamaal toimunud elevatED koolitusel esimesteks ametlikeks postitantsu treeneriteks kaks Eesti postitantsu harrastajat – Pia Pikkor ja Kadri Ristmägi.

Ütlematagi on ülioluline kliendi turvalisuse ja õige õpetamise seisukohast käia postitantsu trennis litsenseeritud treeneri juures ja nüüd on see võimalus ka meil lõpuks olemas. Pia annab postitantsu trenne huvilistele nii kodus kui Revali Spordiklubis ning Kadri Aerial Dance Studios. Samuti alustasid nad alles hiljuti postitantsu viimist Tallinnast välja Tartusse. Huvi trennide vastu oli olemas ning peagi lisandub ka uus võimalus kõigile, kes tookord rongist maha jäid.

Läbitud koolituse käigus õppisid tüdrukud eelkõige seda, et kui Eestis õpetatakse tihtipeale kohe alguses spinniva posti peal ning ka pea alaspidi minekuid, siis ülemaailmselt on tavaline praktika alustada hoopis staatilisel postil. Alustatakse oma keha ning puusade avamist soodustava liikumisega nagu näiteks erinevad kõnnid, staatilised spinnid jm põnevad koreograafilised kombinatsioonid. Pea alaspidi minekud jäävad aga juba hilisematesse trennikordadesse, kui inimene on juba oma keha tundma õppinud ning omajagu jõudu ka kehasse saanud.

See ei tähenda, et nüüd kohe kardinaalselt oma praegust õpetamisstiili muutma hakatakse, kuid omajagu uusi mõtteid ning ideid said tüdrukud küll. Pia on tegelikult selle õpetus-stiiliga ka varasemalt tuttavam ja tema senised soojendused ja postitantsu trennid on sarnasel põhimõttel üles ehitatud. Aga sellest hoolimata oli koolitusel palju uut ja põnevat. Marlo Fisken koolitajana on juba omaette võimas klass vaadata ja kuulata ning õppida. Insipratsiooni said Pia ja Kadri sellelt reisilt kõvasti ning selgemaks said ka sihid kuhu edasi liikuda ja kuhu jõuda tahaks.

Palju õnne veelkord!

 

koolitaja Marlo Friskega

Pia ja Kadri koolitaja Marlo Fiskeniga